Na N. Palmową Męki Pańskiej 13.03.2014 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. O 16:30 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy.
  2. Przed nami Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie, po chrześcijańsku. Niech nie pochłonie nas bez reszty przedświąteczna krzątanina. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, w W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę. Są to trzy najważniejsze dni powszednie roku liturgicznego.
    W. CZWARTEK:
    pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Msza św. w Lipinach o g. 17:00, w Margoninie o g. 18:30. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Adoracja do g. 22:00.
    W. PIĄTEK:
    dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 5:00 rano idąc ulicami miasta odprawimy Drogę Krzyżową. Do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana Jezusa
    serdecznie zapraszamy. Od godz. 8:00 do wieczornej liturgii adoracja N. Sakramentu. Liturgia W. Piątku rozpocznie się o g. 18:30. Na zakończenie liturgii przeniesienie
    Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do g. 22:00. Na początku adoracji śpiewać będziemy Gorzkie Żale.
    W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
    W. SOBOTA:
    Adoracja przy Grobie Pańskim od g. 8:00. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o g. 21:00 i zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o zabranie świec.
    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:
    rozpocznie się o g. 6:00 procesją eucharystyczną wokół kościoła, a po niej Msza św. Nie będzie Mszy św. o g. 7:15. Następne Msze św. wg porządku niedzielnego.
  3. W drugie święto Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie zbierać będziemy ofiary na potrzeby KUL-u i naszego seminarium.
  4. Chorych ze spowiedzią i komunią św. wielkanocna odwiedzimy w Wielką Środę.
  5. W pon i wt. próba chóru CANTATA.
  6. W W. Piątek po Drodze Krzyżowej będzie można nabyć „Chlebki św. Antoniego”. Cena 3 zł. Dochód przeznaczony jest na cele CARITAS.
  7. Pragną zawrzeć związek małżeński:
    - Paweł Paradowski, st. wolnego, zam. Warszawa
       Katarzyna Bartkowiak, st. wolnego zam. Warszawa przedtem Lipiny

- Kamil Budny, st. wolnego, zam. Kowalewo
       Kamila Skarżyńska, st. wolnego, zam. Kowalewo,
  8. Święcenie potraw w Wielką Sobotę: w Margoninie o g. 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00.
    Wioski: Młynary 8:30, Lasy 8:45, Studźce 9:30, Klotyldzin 9:45, Sypniewo 1000, Rutki 10:15, Sułaszewo 10:30, Kowalewo 11:00, Lipiny 11:15, Konary 11:30, Dębiniec 12:00, Lipiniec 12:30, Karolinka 12:45, Margońska Wieś 13:15 (woda święcona). W tym roku w Młynarach święcenie potraw przy nowym krzyżu, który również zostanie poświęcony. Panu
    Leśniczemu i wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie składa Pani Sołtys.
  9. W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym parafialnym cmentarzu śp. Danutę Górzyńską z Margońskiej Wsi i śp. Janusza Kasprzaka z Lipin. Wieczny odpoczynek...